Λέσχη Φίλων Γ. Παπανδρέου
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ Empty ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ

Δημοσίευση  JohnK Σαβ Νοε 03, 2007 11:19 am

Έχει χυθεί μέχρι σήμερα πολύ μελάνι και έχουν λεχθεί πάρα πολλά για την μέχρι σήμερα πορεία του ΠΑΣΟΚ .Ευρισκόμενοι όμως λίγες ημέρες πριν την εκλογική επαναβεβαίωση του σημερινού αρχηγού μας αισθάνομαι λίγο προβληματισμένος και αυτό δεν αφορά ασφαλώς
το πρόσωπο της επιλογής μου αλλά πρωτίστως την επόμενη μέρα για το κίνημα. Θα φτάσει η 11/11 και η κοινοτοπία ,ο φορμαλισμός
κα η δήθεν αριστεροσύνη θα έχουν κουκουλώση τα πάντα.Εν τω μεταξύ στο παρασκήνιο κάποιοι θα έχουν φροντίσει να γίνουν οι διευθετήσεις,να έχουν ανευρεθή οι νέες ισορροπίες και να ρίξουν το σύνθημα: Όλοι μαζί σύντροφοι φίλοι και αγαπημένοι.
Αυτό ακριβώς και με φοβίζει ,γιατί στο ΠΑΣΟΚ έχουμε γεμίσει από διαχειριστές και διεκπεραιωτές υποθέσεων χωρίς αξίες,ιδέες,ηθική και συναίσθημα .Αυτοί για εμένα είναι καιροσκόποι τρωκτικά και βδέλες.Αλήθεια πόσο δύσκολο θα είναι Το Εργο του Προέδρου Μας.
Πρέπει να υπάρξει σύγκρουση,σκληρή και αδυσώπητη μέχρι τέλος να σπάσει το απόστημα και να χυθεί έξω το πύον.
Οσοι νομίζουν ότι θα υπάρξει ενότητα αν αποφευχθούν οι συγκρούσεις είναι είτε υποκριτές, είτε πολιτικά ανεγκέφαλοι.Ο λαός περιμένει στην γωνία,βλέπει με αγωνία Τα Πράγματα αλλά δεν έχει ακόμα πεισθεί για την θεραπεία του ΠΑΣΟΚ.
Στην πλειοψηφία του ο δημοκρατικός λαός έχει πεισθεί για την ανάγκη διατήρησης του Σημερινού αρχηγού του κόμματος και περιμένει πολλά από αυτόν,μα πάνω από όλα έχει βάλει ένα μεγάλο στοίχημα με τον εαυτόν του:

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ!!!!!!

Αυτό θα είναι ΠΡΟΕΔΡΕ και το ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!!!!!!

ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ .....ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!!

Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία


Με τον Γιώργο μέχρι Τέλος

Johnk

JohnK

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Location : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 03/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ Empty Απ: ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ

Δημοσίευση  Νίκος Περάκης Σαβ Νοε 03, 2007 12:45 pm

JohnK έγραψε:Αυτό ακριβώς και με φοβίζει ,γιατί στο ΠΑΣΟΚ έχουμε γεμίσει από διαχειριστές και διεκπεραιωτές υποθέσεων χωρίς αξίες,ιδέες,ηθική και συναίσθημα .Αυτοί για εμένα είναι καιροσκόποι τρωκτικά και βδέλες.

Είπες μεγάλη κουβέντα σύντροφε....
Πολύ μεγάλη και ....αληθινή....

Δύναμη και θέληση χρειάζεται και πιστεύω ότι ο Γ.Α.Π την διαθέτει..

Την καλημέρα μου
Νίκος Περάκης
Νίκος Περάκης
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ηλικία : 66
Location : ATHENS
Registration date : 26/09/2007

http://perakis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ Empty Απ: ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ

Δημοσίευση  JohnK Σαβ Νοε 03, 2007 2:25 pm

Σύντροφε Νίκο.....το πιστεύω,όπως και όλοι μας!!!!!
Αλλά κανένα οίκτο στους φιδένιους και ρεσαλταδόρους,αυτοί έχουν ήδη από τον λαό την τιμωρία που τους
αξίζει.... και το λέω αυτό γιατί είναι μεταλλαγμένοι.
Σύντομα θα υποβάλουν τα σέβη τους στον Πρόεδρο σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Εγώ πιστεύω ότι οι Ηγέτες είναι για τα δύσκολα, διαφορετικά θα τους λέγανε, διαχειριστές εξουσίας.
Καπετάνιος λοιπόν ο Γιώργος στο καράβι ΠΑΣΟΚ,όλοι στις δουλειές του(στην υπηρεσία του λαού) και αν δεν
κάνουν γιαυτό,τροφή στα περήφανα ψαράκια του αλμυρού νερού.

Με συντροφικούς χαιρετισμούς

JohnK

JohnK

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Location : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 03/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ Empty Απ: ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ

Δημοσίευση  Νίκος Περάκης Σαβ Νοε 03, 2007 4:39 pm

JohnK έγραψε:Σύντροφε Νίκο.....το πιστεύω,όπως και όλοι μας!!!!!
Αλλά κανένα οίκτο στους φιδένιους και ρεσαλταδόρους,αυτοί έχουν ήδη από τον λαό την τιμωρία που τους
αξίζει.... και το λέω αυτό γιατί είναι μεταλλαγμένοι.
Σύντομα θα υποβάλουν τα σέβη τους στον Πρόεδρο σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Εγώ πιστεύω ότι οι Ηγέτες είναι για τα δύσκολα, διαφορετικά θα τους λέγανε, διαχειριστές εξουσίας.
Καπετάνιος λοιπόν ο Γιώργος στο καράβι ΠΑΣΟΚ,όλοι στις δουλειές του(στην υπηρεσία του λαού) και αν δεν
κάνουν γιαυτό,τροφή στα περήφανα ψαράκια του αλμυρού νερού.

Με συντροφικούς χαιρετισμούς

JohnK

χεχεχε...
Καλό!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy
Νίκος Περάκης
Νίκος Περάκης
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ηλικία : 66
Location : ATHENS
Registration date : 26/09/2007

http://perakis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης