Λέσχη Φίλων Γ. Παπανδρέου
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απαντώντας σε κάποιες θέσεις του Ε. Βενιζέλου.

Πήγαινε κάτω

Απαντώντας σε κάποιες θέσεις του Ε. Βενιζέλου. Empty Απαντώντας σε κάποιες θέσεις του Ε. Βενιζέλου.

Δημοσίευση  Νίκος Περάκης Πεμ Οκτ 18, 2007 8:00 am

Χθες, 17 Οκτωβρίου, ο υποψήφιος πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ κ. Ε. Βενιζέλος, μίλησε στο Εργατικό Κέντρο Ελευσίνας και μεταξύ άλλων είπε:

"Και αν κάποιοι λένε πως όσοι διψούν για την εξουσία δεν έχουν θέση στο ΠΑΣΟΚ, τότε νιώθω ότι σας προσβάλλουν εσάς. Γιατί εσείς θέλετε ένα ΠΑΣΟΚ στην εξουσία προκειμένου να βελτιώσει τη ζωή των απλών ανθρώπων, τη ζωή των μη προνομιούχων. Εσείς, εμείς δε διψάμε για καμιά εξουσία. Διψάμε όμως για μια καλύτερη Ελλάδα. Για μια Ελλάδα που όπως θα έλεγε σήμερα ο Ανδρέας Παπανδρέου αξίζει πραγματικά στους Έλληνες."

Αγαπητέ Σύντροφε Ε. Βενιζέλο, θα μου επιτρέψετε να καταθέσω και την δική μου φτωχή σκέψη στην συγκεκριμένη τοποθέτησή σας:

Eξουσία με την μορφή που εκφράστηκε από το ΠΑΣΟΚ τα προηγούμενα χρόνια, νομίζω ότι δεν πρέπει να μας ενδιαφέρει. Και σίγουρα δεν μας προσβάλλει καθόλου αν νοιαστούμε πρώτα να ξεκαθαρίσουμε το κίνημά μας από τα στοιχεία αυτά που ασκώντας αντιλαϊκή πολιτική, πρώτα νοιάστηκαν για τις προσωπικές τους φιλοδοξίες και μετά για το καλό του τόπου. Η βελτίωση της ζωής δεν έρχεται μέσα από καρέκλες εξουσίας, αλλά μέσα από συνεχείς αγώνες και κοινωνικές συμμαχίες. Αυτό οραματίστηκε, αυτό ζητούσε ο ιδρυτής του κινήματος, ο Α. Παπανδρέου

Με εκτίμηση

Νίκος Π. Περάκης
Νίκος Περάκης
Νίκος Περάκης
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ηλικία : 66
Location : ATHENS
Registration date : 26/09/2007

http://perakis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης