Λέσχη Φίλων Γ. Παπανδρέου
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ

+2
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ

Δημοσίευση  ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Τετ Νοε 14, 2007 11:15 pm

Φιλοι μου ,
ο Γιωργος πηρε μια μεγαλη ευκαιρια , μια ευκαιρια που του δωσαμε ολοι εμεις σε εναν αγωνα που ξεκινησε απο το ιδιο βραδι της 16/9.Ενας αγωνας ανατροπης , νικης ,αλλαγης.Τωρα μενει να αλλαξουμε το ΠΑΣΟΚ , να μην υποκυψουμε σε ακαιρες λυσεις , σε προσκαιρες διαπιστωσεις.Μα τα ερωτηματα μου ειναι ιδια και πολλαπλασιαζονται , οι διαπιστωσεις μου δυστυχως δε διαψευδονται
-δεν ανησυχει το γεγονος πως με τον Γιωργο πηγαν ολα τα παλαιοκομματικα στελεχη , οι υπερηλικες πολιτικοι
-δεν ανησυχει το γεγονος των δηλωσεων Διαμαντοπουλου , της εισχωρησης της Βασως στο μπλοκ Γιωργου
-δεν ανησυχει πως καποια κορυφαια στελεχη βλεποντας τη πλαστιγγα να γερνει υπερ του Γιωργου τοτε και μονο τοτε δηλωσαν τη προθεση τους υπερ του
-περιμενω τις πρωτες κινησεις του Γιωργου , περιμενω τις πολιτικες του , τις προτασεις του , εν τελει με ποιους θα πορευτει στον δρομο της αλλαγης , της προοδου , της κατακτησης
-αδυνατω να πιστεψω πως μπορει να υπαρχει συγκλιση και συμπτυξη με ολους αυτους , αν γινει αυτο.......τελος
Ο λογος αποχης μου , ειναι πιο πολυ λογος αναμονης των εξελιξεων , προς τα που θα παει το πραγμα , καιρος ολοι αυτοι οι παγκαλοι , βασουλες , αννουλες , δαμανακηδες , κουκουλοπουλοι και λοιποι να αποχωρησουν , ειδαλλως θα εχουμε τα ιδια και ακομη χειροτερα και θα επαληθευτει ο καθε κουρης
-ψηφισα για πρωτοπορια και ανανεωση που μονο ο Γιωργος μπορει να φερει μα οχι με αυτους
Ας περιμενουμε λοιπον να δουμε
ΥΓ1.χαιρετιζω την πατριδα μου ΑΧΑΙΑ που εδωσε απο τα μεγαλυτερα ποσοστα στον Γιωργο

ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Moderators
Moderators

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 47
Location : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 26/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty ΜΠΕΡΔΕΜΑ.....

Δημοσίευση  ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Πεμ Νοε 15, 2007 1:45 pm

Σύντροφε δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου ....

Βλέπω ήδη τοπικά και (γμτ%$^%$^$) απο νέους ανθρώπους, "βαφτισμένους" εδώ και χρόνια στο "οργανωμένο" τοπικό Πασοκ, να υπάρχει η αντίληψη του "ο Πρόεδρος βγήκε" και πάμε πάλι στα ίδια μην τυχόν και συγκρουστούμε με το ντόπιο κατεστημένο και μας κλ***νε μια μάντρα.

Τελικά η σήψη ήταν βαθύτερη απο όσο περίμενα.

Το ξυστρί και το ματσακώνι πρέπει να δουλευουν αβέρτα για πολύ καιρο, γιατί απο ότι κατάλαβα ορισμένοι δεν έχουν καταλάβει γιατί χάσαμε τις εκλογές...
Όπως δεν κατάλαβαν τι εστι "Ρηξη" τι σημαίνει "ηθική αναννέωση"...

Στρογγυλέματος απαρχή ??? Θα δείξει..... Περιμένω και εγώ οπως και εσύ σαφείς θέσεις του Προέδρου αλλιώς θα κάνω πάλι το ίδιο να έίμαι με τον Παπανδρέου χωρίς να είμαι Πασοκ.

Ετσι μου 'ρχεται να βάλω τα κλαμματα ....τον αντιθεό μου...!!!

Τα λέμε..
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 52
Location : Ροδος
Registration date : 03/10/2007

http://saita.pblogs.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty Μόνο ΜΠΕΡΔΕΜΑ??

Δημοσίευση  Νίκος Περάκης Πεμ Νοε 15, 2007 2:27 pm

Πολύ φοβάμαι ότι έχεις δίκιο Θόδωρε...
Πολύ φοβάμαι ότι το "τέρας" έχει τελικά πολλά κεφάλια...

Από την άλλη ελπίζω όμως....

Όπως ελπίζω να κατάλαβε την εντολή που του δόθηκε ο Προεδρος....
Νίκος Περάκης
Νίκος Περάκης
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ηλικία : 66
Location : ATHENS
Registration date : 26/09/2007

http://perakis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty Απ: ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ

Δημοσίευση  ΜΟΝΙΚΑ ΕΥΤΑΞΙΑ Πεμ Νοε 15, 2007 3:58 pm

Φίλοι μου

επιτρέψτε μου να διαφοροποιηθώ λίγο από τις απόψεις σας....

Θέλει αναννέωση το ΠΑΣΟΚ; Αδιαπραγμάτευτα ΝΑΙ

Θέλει όραμα και προοπτική; Αδιαπραγμάτευτα ΝΑΙ

Θέλει συνοδοιπόρους του την νέα γενιά; Αδιαπραγμάτευτα ΝΑΙ

Θέλει νέα πρόσωπα σε όλες τις κομματικές και κοινοβουλευτικές θέσεις; Αδιαπραγμάτευτα ΝΑΙ

Το καινούργιο ΠΑΣΟΚ θα προκύψει μέσα από διαγραφές, αποκλεισμούς, στιγματισμούς στελεχών;
ή

Το καινούργιο ΠΑΣΟΚ θα προκύψει από την αξιοποίηση της εμπειρίας παλαιότερων και την επεξεργασία των ιδεών των νεώτερων στελεχών;


Το νέο ΠΑΣΟΚ θα λησμονήσει και θα γυρίσει την πλάτη του σε ότι ιστορικά το δημιουργήσε (πρόσωπα, ιδέες και αγώνες),
ή

Το νέο ΠΑΣΟΚ θα τιμήσει την ιστορία του και θα ανοίξει ένα καινούργιο βιβλίο (τεύχος 2) που θα το οδηγήσει στο μέλλον το δικό του και της Ελλάδας;


Το σύγχρονο ΠΑΣΟΚ θα αποδεχτεί σταλινικές λογικές ΣΙΒΗΡΙΑΣ για τους διαφωνούντες
ή

Το σύγχρονο ΠΑΣΟΚ θα σεβαστεί τη βασική σρχή της Δημοκρατίας
ΘΕΣΗ - ΑΝΤΙΘΕΣΗ = ΣΥΝΘΕΣΗ


Δεν μιλάω για στρογγυλέματα, δεν μιλάω για στασιμότητα, δεν μιλάω απραξία...

Μιλάω για σύνθεση ιδεών και αξιοποίηση προσώπων
Μιλάω για υπέρβαση προσωπικών φιλοδοξιών (είτε προέρχονται από παλαιούς, έιτε από όψιμους στρατηγούς)
Μιλάω για δουλειά, πολύ δουλειά όλων μας, στην κοινωνία για να ξαναυφανθεί ο κοινωνικός ιστός

Μπορεί όπως λέει ο λαός μας το ψάρι να βρωμάει από το κεφάλι, αλλά η βιολογία λέει ότι αν κόψεις το κεφάλι τότε το σώμα πεθαίνει.

Το σώμα, το εκλογικό σώμα, εμείς, πρέπει να ξαναβρούμε τη ρώμη και το πάθος και την περηφάνεια μας.
Το σώμα, εμείς, πρέπει να ενεργήσουμε στην κατεύθυνση να αλλάξουμε αν πρέπει κεφαλές...

Το σώμα, το εκλογικό σώμα, εμείς, είναι που στείλαμε στη Βουλή, ως εκπροσώπους και αντιπροσώπους μας, τα πρόσωπα για τα οποία μιλάτε. Γιατί αυτά ήταν η εικόνα μας (Wink, γιατί αυτά μας ενέπνευσαν (Wink, γιατί αυτά μας έταξαν (Wink, γιατί αυτά μας διαφήμισαν (Wink, γιατί αυτά μας βόλεψαν (Wink

Ο καθένας από μας μπορεί να δώσει τις απαντήσεις μόνος του, γιατί έχουμε αυτούς και όχι άλλους εκλεγμένους.

όμως σε αυτή τη βουλή αυτοί είναι και εμείς με την ψήφο και τη θέλησή μας τους στείλαμε εκεί.

Εμείς με την ψήφο και τη θέλησή μας μπορούμε να τους στείλουμε σπίτι τους ή να τους ξαναεμπιστευτούμε.

Μην τα περιμένουμε όλα, για άλλη μια φορά από τον πρόεδρο.

Θέλει δουλειά η κοινωνία μας, θέλει δουλειά το κόμμα μας, θέλει δουλειά ο εαυτός μας για να μπορέσουν να αλλάξουν συνειδήσεις, αξίες, πρόσωπα...

Μαγικά ραβδιά και μαγικοί αρχηγοί δεν υπάρχουν

Φιλικά

Μόνικα

ΜΟΝΙΚΑ ΕΥΤΑΞΙΑ
Moderators
Moderators

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 12
Location : 7xiamon@gmail.com
Registration date : 26/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty Συμφωνώ Διαφωνώντας

Δημοσίευση  ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Παρ Νοε 16, 2007 1:57 pm

Εγώ ζητώ ένα απλό πράγμα.
Να στείλουμε στο διάολο τον κυβερνητισμό και ότι τον εκφράζει

Αν δεν καταλάβουμε γιατί χάσαμε, θα ξανά-χάσουμε,

Και επειδή αυτό που είπε κάποιος πως "θα το καταλάβουνε και θα πάνε σπίτι τους από μόνοι τους",
σας πληροφορώ πως είναι λαλακια να περιμένεις από ξετσίπωτους να έχουν έστω και μισό δράμι τσίπας πάνω τους……
Εσύ τους δείχνεις την πόρτα, εσύ τους βάζεις στο ταξί και εν ανάγκη πληρώνεις και τον ταρίφα να πάει να τους πετάξει στην πρώτη χωματερή (νόμιμη ή παράνομη) που θα βρεί στο δρόμο..
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 52
Location : Ροδος
Registration date : 03/10/2007

http://saita.pblogs.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty ΣΤΑΣΗ "ΧΩΜΑΤΕΡΗ"

Δημοσίευση  ΧΡΥΣΑ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Δευ Νοε 19, 2007 3:59 pm

Σε επιστολή από το http://newsletter.pasok.gr για την στελέχωση της Γραμματείας του συμβουλίου, διάβασα για άτομα με απόσταση από την εξουσία....

Γενικά έχουμε ανάγκη για ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΟΧΙ ΜΕ ΒΛΕΨΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ. ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ...

...αλλιώς Μόνικα τους δείξαμε την πόρτα, τους βάλαμε στο ταξί, πληρώσαμε τον ταρίφα και κατεβήκαμε εμείς στην χωματερή...!!! (Θοδωρή άμα είναι παράνομη θα έχουμε πρόβλημα!!!)

ΧΡΥΣΑ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Location : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 16/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Empty Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ

Δημοσίευση  Agapi Δευ Νοε 19, 2007 10:24 pm

Σημαντικό, πάντως, για τον αρχηγό του ΠΑΣΟΚ κρίνεται το εύρημα ότι προηγείται του πρωθυπουργού (44% ο Γ. Παπανδρέου, 28% ο Κ. Καραμανλής) στο ερώτημα «ποιος είναι πιο κοντά στον απλό άνθρωπο». Γεγονός που σημαίνει ότι οι διακηρύξεις για έμφαση στις ανάγκες των πολιτών βρίσκουν απήχηση. (Την αίσθηση ότι ο Γ. Παπανδρέου είναι πιο κοντά στο λαό ασπάζεται και το 21% των οπαδών της Ν.Δ.)



ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ - 18/11/2007

Agapi

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1
Location : ELLADA LESBOS
Registration date : 25/10/2007

http://agapiaxies.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης