Λέσχη Φίλων Γ. Παπανδρέου
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>>

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>> Empty H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>>

Δημοσίευση  JohnK Δευ Οκτ 08, 2007 1:34 pm

Αγαπητοι φιλοι
Σε αυτο το δημοσιευμα θελω να ειμαι υποθετικος.....και ο καιρος θα δειξει!!!
Εαν ο Γ. Παπανδρεου κερδισει το παιχνιδι (οπως ολοι το ευχομαστε ) ισως τα πραγματα προς το παρον ηρεμησουν.
Ομως στην πορεια καποιοι βουλευτες και στελεχη ειτε μεμονομενα ειτε σαν ομαδες θα αυτονομηθουν.
Ισως, λεω ισως , ο ιδιος ο Γιωργος να τους σπρωξει προς αυτη την κατευθυνση.
Εαν κερδισει ο Β.Β (που κανενας μας δεν θελει) θεωρειται για μενα περιπου βεβαιον οτι ο Γιωργος θα νοιωσει απελευθερωμενος
απο καθε ειδους δεσμα και θα προσπαθησει να καταγραψει μια αυτονομη πορεια (οπως εκανε και ο ΑΝΔΡΕΑΣ) αλλα στις νεες συνθηκες.
Το συγκεκριμενο εγχειρημα δεν ειναι απαγορευτικο για τον ιδιο και οσους τον ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ.
Και στις δυο ομως περιπτωσεις ο Σημιτης καραδοκει καθως γνωριζει καλα απο πολεμο και τις ιντριγκες,αλλωστε θελει να καταγραφει
σαν ενας ιδρυτης κομματος ,για να αποδειξει οτι ουδολως υπολειπεται απο ΚΑΠΟΙΟΝ που ουκ ολιγες φορες τον σκουπισε!!!
Οσον αφορα τωρα το <<εξωμητριο>> αυτο θα εχει μπαμπα τον γκενσερισμο και μαμα μια ματαλλαγμενη σοσιαλιστρια.

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια

ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ


JohnK

JohnK

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Location : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 03/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>> Empty Απ: H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>>

Δημοσίευση  ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Δευ Οκτ 08, 2007 5:57 pm

Φιλε μου ,
πολλα μπορει να συμβουν μετα την 11/11.Εχουν ακουστει πολλα , εχουν λεχθει πολλα.Απο τη μια πλευρα θελω και οραματιζομαι ενα ΠΑΣΟΚ δυνατο , ενωμενο με προοπτικη και νεο σχεδιο δρασης.Ενα ΠΑΣΟΚ οπου ολοι θα εχουν θεση , ο ρολος τους θα ειναι διακριτος και οι κατευθυνσεις θα δινονται απο την ηγεσια.Τελος , ενα ΠΑΣΟΚ οπου θα εχουν καταλαγιασει τα παθη , θα εχουν ξεκαθαρισει οι θεσεις-αντιθεσεις , ενα ΠΑΣΟΚ ανοιχτο , δημοκρατικο με σαφες ιδεολογικο πλαισιο και στιγμα.
Απο την αλλη πλευρα ομως μου ειναι αρκετα δυσκολο να σκεφτω πως ολοι αυτοι θα συμβιωσουν σε ενα κινημα , θα αρθρωσουν ενιαιο πολιτικο λογο και θα ορθωσουν το αναστημα τους υπερασπιζοντας τον οποιο εκλεγεντα προεδρο , υπερασπιζοντας τις αξιες και τα υπερτατα ιδανικα του κινηματος.
Ειμαι ο τελευταιος που μπορει να δωσει συμβουλη ενθεν και ενθεν.Αυτοι εχουν , οι πιο πολλοι,μακρυ πολιτικο βιο με εμπεριστατωμενες ιδεες και αποψεις οντας εμπειροι στο πολιτικο στιβο.Στο κατω κατω οπως επισημαινει και ο Ν.Κακαουνακης να κοψουν τον λαιμο τους να βρουν μια λυση προτου ειναι αργα.
Τελειωνω με την ευχη μου να υπαρχει επομενη μερα στο ΠΑΣΟΚ , μια μερα συνεχειας προοπτικης , νικης.Αν ομως εχουμε τις ιδιες καταστασεις του 2004-2007 και υπαρχει διαρκη υπονομευση τοτε θα αναγκαστω να ισχυριστω πως ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ.

Φιλικα , ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Moderators
Moderators

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 47
Location : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 26/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>> Empty Απ: H <<AΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ>> ΚΑΙ Ο <<ΠΟΘΟΣ>>

Δημοσίευση  JohnK Τρι Οκτ 09, 2007 8:22 am

Aγαπητε φιλε Ανδρεα σε ευχαριστω για το σχολιο σου που με βρισκει απολυτα συμφωνο.
Επ΄ευκαιρια χαιρετισματα και στην Πατρα που ειναι και η ιδιαιτερη πατριδα της γυναικας μου!!
Φιλικα

Johnk

JohnK

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Location : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 03/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης